فیلتر پرس

05:24 1400/04/05 - عاطفه

فیلتر پرس چیست؟

فیلتر پرس یک عمل دسته ای ، دستگاه با حجم ثابت است که مایعات و جامدات را با استفاده از فیلتراسیون فشار جدا می کند. دوغابی به داخل فیلتر فیلتر پمپ می شود و تحت فشار آبگیری می شود. برای دستگاه تصفیه آب  صنعتی و  پکیج تصفیه فاضلاب در انواع کاربردهای مختلف از صنعتی تا شهری استفاده می شود. اصل کار فیلتر پرس ها این است که دوغاب به داخل دستگاه پمپ می شود به طوری که مواد جامد در طول چرخه پر شدن به طور معمول مساوی در دستگاه تصفیه آب  صنعتی و  پکیج تصفیه فاضلاب توزیع می شود. مواد جامد روی پارچه فیلتر جمع می شود و کیک فیلتر را تشکیل می دهد. فیلتر از صفحات فیلتر از طریق درگاه گوش های شما به داخل منیفولد خارج می شود ، و آب تصفیه  در دستگاه تصفیه آب صنعتی شده تمیز را تولید می کند.

فیلتر یک روش فیلتراسیون فشار است و به همین ترتیب ، چون فشار پمپ تغذیه فیلتر باعث ایجاد فشار می شود ، مواد جامد درون محفظه باعث می شود تا زمانی که کاملاً از مواد جامد ساخته می شود و کیک ایجاد می شود. پس از پر شدن محفظه ها ، چرخه کامل شده و کیک های فیلتر آماده رها سازی هستند. در استفاده از فیلتر پرسهای با استفاده از فشار ، شیفت اتوماتیک صفحه ای با عملکرد سریع و با سرعت چرخه استفاده می شود. برخی فیلتر پرس ها به طور خاص برای کارکرد کاملاً خودکار 24 ساعت در یک محیط سخت مانند معدن یا کارخانه تولید مواد شیمیایی طراحی شده اند.

 

 

فیلتر پرس چهار جز اصلی دارد

الف) قاب اسکلت : قاب پرس فیلتر فولادی به عنوان وسیله بستن صفحات فیلتر عمل می کند.

ب) صفحات فیلتر : سه دسته اصلی صفحات فیلتر وجود دارد که همگی دارای عملکردهای مختلف هستند - صفحه و قاب ، محفظه فرو رفته (یا صفحه فرو رفته) و فشار دیافراگم که به آن فشار غشایی نیز گفته می شود

ج) منیفولد : منیفولد استاندارد ما متشکل از لوله کشی و دریچه هایی است که ورودی دوغاب را کنترل کرده و چهار درگاه تخلیه فیلتر در دستگاه تصفیه آب  صنعتی و  پکیج تصفیه فاضلاب گوشه ای را به یک لوله تخلیه مشترک متصل می کند.

د)  فیلتر پارچه ای است که به صفحه فیلتر متصل است. جامدات روی پارچه جمع می شوند و به شکل کیک فیلتر می شوند و مایعات را از مواد جامد جدا می کنند.

 

فیلتر پرس چگونه کار می کند؟

دوغاب به داخل فیلتر پرس پمپ می شود. توزیع مواد جامد به طور مساوی در طول چرخه خوراک (پر کردن) انجام می شود.

مواد جامد شروع به ساختن روی پارچه فیلتر می کنند. بیشترین جداسازی جامد / مایع توسط ساختمان کیک فیلتر روی پارچه ها انجام می شود. در ابتدا ممکن است برخی از ظرافت ها از داخل پارچه عبور کند ، اما در نهایت مواد جامد شروع به تشکیل لایه ای روی پارچه فیلترمی کنند ، دقیقاً مانند قبل از پوشش. این لایه ذرات ریز را به دام می اندازد و یک کیک فیلتر تشکیل می دهد .

هنگامی که فشار فیلتر پرس فشار می آورد ، مواد جامد درون محفظه ها ساخته می شوند تا زمانی که کاملاً پر از کیک فیلتر شوند. وقتی اتاق ها پر می شوند ، چرخه پر شدن کامل می شود. فیلتر (مایع) از طریق درگاه های گوشه ای داخل منیفولد از بسته فیلتر (صفحات) خارج می شود. هنگامی که دریچه های صحیح در منیفولد باز هستند ، فیلتر از طریق یک نقطه واحد ، خروجی فیلتر از مطبوعات خارج می شود.

 

چرخه فشار فیلتر پرس چقدر طول می کشد؟

زمان کل چرخه زمان چرخه پر به علاوه یک ثابت است. برای فشارهای 125 فوت مکعب و زیر این ثابت معمولاً حدود 45 دقیقه است. این زمان لازم برای بستن / باز کردن پرس ، انجام Air Blow Down و تخلیه کیک فیلترپرس  است. به عنوان مثال اگر برنامه خاص به عملیاتی مانند Core Blow یا Cake Wash نیاز دارد ، این ثابت طولانی تر است.

چرخه پر شدن چه مدت طول می کشد؟

چرخه پر شدن به پارامترهای زیادی بستگی دارد. مهمترین پارامتر ماهیت ماده ای است که باید آبگیری شود. دوغاب ماسه به راحتی آب خود را آزاد کرده و به سرعت آبگیری می کند. از طرف دیگر ، دوغاب زباله هیدروکسید آلومینیوم که از نوشیدنی تولید می شود به راحتی آب و آبگیرهای خود را به آرامی آزاد نمی کند.

مهمترین پارامتر بعدی غلظت مواد جامد بر حسب وزن در دوغاب است. چرخه پر شدن برای دوغاب مواد جامد 5٪ تقریباً دو برابر دوغاب مواد جامد 10٪ است (با تمام پارامترهای دیگر برابر). دلیل این امر این است که پرس باید نیمی از آب را پردازش کند تا با مواد جامد پر شود.

پارامترهای دیگر شامل ضخامت کیک فیلتر ، حداکثر فشار تغذیه ای که دوغاب به دستگاه فشار داده می شود و انتخاب پارچه فیلتر. این پارامترها به طور معمول در طی روند پیشنهاد ثابت می شوند.

 

 

آیا یک پرس کوچک سریعتر از یک پرس بزرگتر پر می شود؟

زمان پر کردن چرخه برای یک فشار 1 فوت مکعب ، 10 فوت مکعب و 100 فوت مکعب تقریباً یکسان است. ولوم پرس توانایی حذف مواد جامد است. مربع مساحت سطح مطبوعات با این حجم مرتبط است.

تصاویر مربعی توانایی پردازش مایعات است. با افزودن حجم ، فوت مربع سطح به تناسب اضافه می شود و نسبت فوت مکعب به فوت مربع (تقریبا) ثابت می ماند. بنابراین ، زمان پر کردن چرخه اساساً یکسان است.

مثال

فشار 1 فوت مکعب در ضخامت کیک 32 میلی متر دارای 22 فوت مربع سطح برای نسبت 0.045 cf / sf است. پرس 10 فوت مکعبی در کیک 32 میلی متری دارای 211 فوت مربع سطح برای نسبت 0.047 cf / sf است.

برای تغذیه پرس خود از چه نوع پمپی استفاده کنم؟

برای ظرفیت فشار 125 فوت مکعب یا کمتر ، پمپ دیافراگم دوتایی هوا (AOD) به طور منحصر به فرد برای عملکرد فیلتر پرس مناسب است. پرس فیلتر دستگاه جریان ثابت نیست. با جمع شدن مواد جامد درون پرس ، مقاومت در برابر جریان افزایش می یابد و میزان جریان از طریق فشار کاهش می یابد. در یک منبع فشار هوای معین ، زمان بین پمپ پمپ AOD ، بنابراین ، دائماً افزایش می یابد و آسیبی به پمپ وارد نمی شود.

در فشارهایی با ظرفیت بیش از 125 فوت مکعب ، پمپ های AOD غیر عملی می شوند زیرا به سه یا بیشتر پمپ های بزرگ نیاز است.در پرسهای بزرگ اغلب از پمپ های حفره پیشرونده ، پمپ های سانتریفوژ و غشای پیستونی استفاده می شود. کنترل این پمپ های دبی ثابت از طریق PLC انجام می شود که برای کنترل VFD (درایو فرکانس متغیر) بر روی موتور پمپ نیاز به ورودی از مبدل فشار و جریان سنج است. برای یک پرس کوچک سیستم کنترل برای پمپ جریان ثابت معمولاً هزینه بیشتری نسبت به پرس دارد.

 

اکنون که پمپ AOD با اندازه صحیح انتخاب شده است ، چگونه می توانم بدانم که چرخه Press Fill به پایان رسیده و زمان خاموش کردن پمپ است؟

برای اهداف پمپاژ خوراک ، می توان پرس فیلتر پرس را به عنوان یک سیستم باز مشاهده کرد. همیشه می توان یک بار دیگر پمپ AOD وجود داشته باشد. ممکن است ابتلا به آن روزها طول بکشد ، اما یک سکته دیگر وجود دارد. پایان عملی چرخه آبگیری باید مشخص شود.

برای همه اهداف عملی ، چرخه پر شدن هنگامی به پایان می رسد که سرعت جریان از طریق فشار در فشار انتهایی 0.01 گرم در دقیقه در هر فوت مربع از سطح باشد. برای یک پرس 800 میلی متری ، 20 سی سی با 420 فوت مربع سطح ، این 4.2 گرم در دقیقه است. بین این میزان جریان ترمینال و زمان بین ضربه های پمپ در فشار تغذیه ترمینال ، به طور معمول 100 psi همبستگی وجود دارد. بسته به ماهیت دوغاب که آبگیری می شود ، فاصله بین ضربه های پمپ در فشار ترمینال 30-60 ثانیه است.

 

 من از همان ابتدا به پمپ تغذیه 100 psi فشار هوا می دهم و با فاصله زمانی بین پمپ های پمپ در آنجا می مانم یا راهی برای خودکار سازی وجود دارد؟

چرخه پر کردن مطبوعات را می توان با تأمین 100 آمپر هوای پمپ AOD ، راه رفتن و بازگشت در عرض چند ساعت برای بررسی فاصله بین ضربه های پمپ ، کاملاً شروع کرد. با این حال ، برای صرفه جویی در سایش پمپ تغذیه AOD و افزایش عمر مفید پارچه های فیلتر ، ترجیح داده می شود فشار تغذیه به فشار افزایش یابد.

فشار تغذیه را می توان با نصب تنظیم کننده فشار در خط تأمین هوا به پمپ AOD و افزایش فشار به صورت دستی با افزایش 25 psi افزایش داد. 

 

برنامه های کاربردی فیلتر پرس معمول شامل:

  • عملیات استخراج و جمع
  • بازیابی آب شستشوی بتن "آماده مخلوط"
  • تولید مواد غذایی و آشامیدنی
  • سنگ مرمر و برش سنگ
  • گیاهان شهرداری

بدون فیلتر پرس یا قطعات مشابه تجهیزات آبگیری ، استخر ته نشینی اغلب اولین گزینه برای دستگاه تصفیه آب صنعتی است. استخرها نه تنها به مقدار زیادی املاک و مستغلات برای استفاده نیاز دارند ، بلکه با گذشت زمان توانایی جمع شدن آب را از دست می دهند زیرا مواد جامدی که از بین می برید در آب حوضچه جمع می شود. این به ROI طولانی مدت برای استخرها نامطلوب می بخشد زیرا در نهایت آب کثیف دوباره به فرآیند شما باز می گردد مگر اینکه استخر را لایروبی کنید یا یک استخر جدید درست کنید. 

 

 

ترکیب دستگاه های تصفیه در دستگاه تصفیه آب  صنعتی و  پکیج تصفیه فاضلاب و فیلتر پرس

در حالی که فیلترشکن ها قطعات خوبی برای تجهیزات آبگیری هستند ، اما بهتر است از آنها در دوغاب تشکیل شده از مواد جامد 50-60 درصد استفاده شود. غلظت کمتری از مواد جامد ابتدا به راه اندازی آب از طریق صاف کننده نیاز دارد.

تصفیه کننده ها در دستگاه تصفیه آب  صنعتی و  پکیج تصفیه فاضلاب به عنوان مخازن ته نشینی بزرگ توصیف می شوند که ترجیحاً در مرحله آبگیری اولیه استفاده می شوند. در اینجا آب می تواند با غلظت جامد بسیار کمتری وارد شود ، به طور معمول در حدود 5-10 درصد مواد جامد. با استفاده از جاذبه و پلیمرها ، صاف کننده ها باعث جمع شدن مواد جامد در پایین مخزن می شوند ، جایی که می توانند به صورت لجن تخلیه شوند.

دو نوع اصلی شفاف سازی ، شفاف کننده افقی سبک چنگک و زلال دهنده عمودی عمیق است . شفاف کننده های عمودی عمیق از اصول متقارن ساکن برای یک بارندگی طبیعی از مواد جامد استفاده می کنند ، در حالی که صاف کننده های سبک چنگک افقی از مکانیزم چنگک استفاده می کنند که لجن را از طریق چرخش تحریک می کند. تعیین اینکه کدام نوع صاف کننده برای شما بهترین است بستگی به نیازهای شفاف سازی شما دارد که ناشی از هزینه های نگهداری ، انواع مواد و نیاز به مواد جامد است. هنگامی که در ترکیب با یکدیگر استفاده می شود ، یک صاف کننده و فیلتر پرس می توانند 90-95 درصد از آب شما را به عنوان آب تمیز بازیابی کنند. آب باقیمانده با مواد جامد از فیلتر پرس تخلیه می شود.